Vnos podatkov za obračun

Objavljeno 4. septembra 2007

Prenovili smo meni 2.7. ‘Prehrana Storitve Razredi’, kjer vnašate storitve za obračun celemu razredu oz. več razredom hkrati. Do tega menija dostopate lahko tudi preko menija 2.1. ‘Prehrana učenci’ s tipko Shift F8.

Na levi strani izberete oz. obkljukate razred, ki mu želite vnašati ali spreminjati podatke za obračun, seveda lahko izberete več razredov hkrati.* Desno zgoraj vidite, katere storitve so že vnešene za izbrani razred, nižje pa še vnešene storitve za vse razrede.
Razredu dodate storitev s tipko F2 ‘Dodaj storitev’. Dodajanje lahko omejite po programu, v tem primeru bo storitev dodal samo tistim učencem izbranega razreda, ki imajo izbran določen program. Lahko tudi izberete, da storitev doda samo tistim učencem, ki je še nimajo vnešene, in da storitev doda samo učencem, ki jih označite v meniju 1.1.. Omejite pa lahko tudi glede na tip učenca (tip učenca prav tako izberete na matičnih podatkih učenca, meni 1.1.). Nato še izberete storitev in vnesete količino + in – (v primeru, da imate na storitvi označen ‘vnos količine pri učencu’) oz. znesek (v primeru, da imate na storitvi označen ‘vnos cene pri učencu’). Po potrditvi dodajanja storitve, vam v desnem delu zgoraj pokaže, koliko storitev je dodal za posamezni razred.
Z Shift-F2 dodajate storitev samo določenim učencem, ne glede na razred. Izberete storitev, vnesete še količino oz. znesek, nato pa izbirate učence.
Z F3 zamenjate določeno storitev z drugo. Izberete storitev, ki jo želite zamenjati z drugo, nato pa še storitev, ki jo želite namesto prejšne in vnesete še količino oz. znesek.
Z F6 spreminjate lastnosti določene storitve. Storitev izberete iz spiska storitev za vse razrede ter vnesete nove količine oz. zneske.
Z F7 brišete storitve. Najprej omejite razrede, za katere želite brisati storitev (lahko omejite še po programu), nato pa še izberete storitev. Možno pa je tudi brisati vse storitve za izbrane razrede.

* Priporočamo, da si prej uredite razrede in sicer v meniju 3.6. ‘Razredi’. Zbrišite tiste razrede, ki niso več aktualni (nimajo vpisanih učencev, glejte stolpca ‘moških’ in ‘žensk’), ostalim pa vnesite razrednike.